top of page

День Святого Валентина

  • Фото автора: Бібліотека КаДЕТ
    Бібліотека КаДЕТ
  • 14 лют.
  • Читати 3 хв

День святого Валентина 14 лютого є неофіційним святом усіх закоханих, яке пройшло крізь століття, і сьогодні широко відзначається у всьому світі.

Цікаві факти :

 1.День Святого Валентина — це не тільки день закоханих. 14 лютого святкують Міжнародний день дарування книг, День комп’ютерника, початок  Великого посту у західних християн, день заснування YouTube і День душевного здоров’я. У цей день німці прикрашають лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять Богослужіння.

2. Валентин — один з перших християнських проповідників. Він таємно вінчав військових, яким римський імператор Юлій Клавдій ІІ забороняв одружуватися. Тому що армія відчувала нестачу солдатів, а це заважало войовничому імператору втілити в життя свої плани. Після цього Валентина взяли під варту, а згодом і стратили 14 лютого.

3. Автор першої валентинки — французький герцог Карл Орлеанський, який в 1415 році сидів у в’язниці, в одиночній камері. Саме там він вирішив боротися з нудьгою шляхом написання любовних послань дружині. І до цього дня всі охочі можуть в цьому переконатися — записка зберігається в Британському музеї.

4. Найдорожча валентинка була зроблена на замовлення Аристотеля Онассіса і складалася вона з чистого золота, смарагдів і діамантів. Упаковка подарунка була не менш розкішною — Онассіс велів загорнути валентинку в норкову шубу. Так грецький мільярдер висловив свої почуття до коханої - оперної діві Марії Каллас. Вартість валентинки становила приблизно $300 000 за цінами 60-х років.

5. У ХIХ столітті психіатри прописували шоколад своїм пацієнтам, що страждають від нерозділеного кохання. Так Річард Калбурі придумав першу коробку шоколадних цукерок.

До Дня закоханих художній фонд бібліотеки поповнився новими романами сучасних українських авторів:


Світлана Талан "Осіння весна". Роман.

Світлана Талан – знана українська письменниця, володарка титулу «Золотий письменник України», неодноразова лауреатка конкурсу «Коронація слова», володарка нагороди «За кращий роман на гостросоціальну тематику». Її твори надзвичайно популярні на батьківщині та за її межами.

Марія – шкільна вчителька. Мама двох маленьких діток і дружина Романа, з яким живе за звичкою, та аж ні як не через кохання. Її молодість минає у сірості, й так само, мабуть, мине все життя. Без пристрасті й почуттів. Проте одного дощового дня її втомлений погляд помічає Олександра. Випадкова зустріч у кафе стає для неї подихом весни у тоскних осінніх буднях.  Перед жінкою постає складний вибір. Залишатися вірною, проте не надто щасливою дружиною? Як же складно передбачити, що принесе несподівана осіння весна – пишний квіт, який здолає будь-які морози, чи лютий холод, що залишить по собі лише болючу пуску…..


Світлана Талан «Душа Ніколь». Роман.

Ніколь – талановита скульпторка. Багато років тому вона одружилася і народила доньку Лізу, але все скінчилося розлученням. Ніколь так і не змогла влаштувати особисте життя. Усе йшло шкереберть… До зустрічі з її першим і справжнім коханням. Проте минуле повертається із чорною звісткою. Життя поставить Ніколь перед вибором: виправити помилки минулого чи жити щасливим майбутнім. Однак минуле має чимало таємниць….


Василь Шкляр «Маруся». Роман

Кожен його твір стає бестселером і витримує кілька перевидань. Автор славнозвісних романів «Залишенець» («Чорний ворон»), «Елементал», «Ключ», «Кров кажана» - володар багатьох літературних нагород: міжнародних премій «Спіраль століть», «Айстра», Гран-прі «Коронація слова», «Золотий Бабай», «Золоте перо», «Ярославів вал»…

Над цим романом автор працював п’ять років. Як і в «Чорному вороні», тут за кожною подією стоїть історичний факт. Бойовий шлях отаманші Марусі тісно переплітається з героїчно-трагічною долею Української Галицької армії, яка наприкінці 1919 року визволила Київ від московсько-більшовицьких окупантів, проте волею злого фатуму опинилася на межі цілковитої загибелі.

«Ось вона летить на коні попереду свого загону, отаман Маруся, а над її шапкою розвівається шлик із написом «Смерть ворогам України!». І це вам не Орлеанська Діва, яка воювала іконкою. Маруся доводила свою правду кулею».

 
 
 

Comments


bottom of page