top of page

8 травня-День пам'яті та примирення

  • Фото автора: Бібліотека КаДЕТ
    Бібліотека КаДЕТ
  • 6 трав.
  • Читати 1 хв

Оновлено: 7 трав.





Восени 2004 року, на 59-му з’їзді Генасамблеї Організації об’єднаних націй дата 8 травня отримала офіційне визнання та назву – День пам’яті та примирення

Кожне слово у назві цієї дати має глибоке значення.  Пам’ять говорить нам про те, що ми маємо не забувати мільйони людей, які загинули у Другій світовій війні.  Примирення – означає, що всі країни, які брали участь у кривавих діях тієї війни, мали б примиритися між собою та не починати нові війни.

Друга світова війна ознаменувалася фашизмом, тиранією, Голокостом та іншими тяжкими та жахливими злочинами, вчиненими нацистами проти людства. Тому мета Дня пам’яті та примирення  – ще раз нагадати про невинних жертв війни, про безглуздо знищених в результаті бойових дій людей, про жахливі воєнні злочини, злочини проти людяності. Народи повинні примиритися для того, щоб не допустити повторення подібних подій знову. На жаль, наші сподівання не завжди виправдовуються і українцям знову доводиться боронити своє право на існування, яке цього разу заперечують російські нацисти.

Пам’ятаймо, що 8 травня – це не свято урочистості та радості, а день суму та скорботи…

Пропонуємо  вашій увазі підбірку короткометражних фільмів Українського інституту національної пам’яті про розвінчування міфів Другої світової війни для використання у виховній роботі.


 
 
 

Comments


bottom of page